Had jij dit ook? Toen je 5 of 10 jaartjes oud was en allerlei dromen had? “Ik wil politieman worden. Ik wil minister worden. Wanneer ik groot ben, wil ik dierenarts zijn. Ik wil me eigen bedrijf hebben.” Aahhh…. wat voelde dat toch heerlijk aan in die tijd.
Ik kan me nog heugen dat ik een soort top 10 dromenlijst had. Ik ben nu zeker acht vergeten. Bewust of onbewust heb ik gewerkt aan die uiteindelijke twee dromen van toen. Waarschijnlijk dacht ik, naarmate ik ouder werd, vaker aan die twee: (1) mijn studie afronden en (2) mijn eigen bedrijf of organisatie opzetten.
Studie
Tjaa… dit wordt in elk gezin meegegeven, denk ik. “Je moet naar school. Het is belangrijk. Je moet iets worden in de maatschappij.” Los van het feit dat het van mijn ouders kwam, wou ik het ook echt. Dit is door de jaren heen in mij gaan groeien en versterkt. Ik kreeg steeds meer de drang om tenminste mijn bachelor diploma te hebben.
Geloof mij, heel veel obstakels gehad op verschillende gebieden in mijn leven die sowieso effect hadden op mijn studie. Maar ik bleef vasthouden aan die ene grote droom die ik als kleine jongen had – “Studie afmaken.” Het is mij niet in vier jaren (Hoger Beroepsonderwijs) gelukt. Ik wist het wel in zes jaren af te ronden. Maar belangrijk is “I made it!” Nu bezit ik de titel Bachelor of Arts in Journalism (BA.).
Eigen bedrijf/organisatie
Het was voor mij een moeilijke klus om mijn vaste baan op te zeggen hiervoor. Tot nu toe mijn grootste beslissing ooit geweest. Slapeloze nachten doorbrengen alleen maar door te berekenen wat wel of niet de juiste beslissing zal zijn.
En ja, ik ging terug naar die ene droom van die kleine jongen. Die kleine jongen die zo graag directeur wilde zijn. Nu, bijkans twee jaren verder, heeft deze kleine jongen zijn eigen organisatie Jamur Institute of education and advice. Gericht op kennisontwikkeling van elk individu, in het bijzonder, jongeren en studenten. Denk maar aan diensten zoals bijlessen, studiecoaching, trainingen en motivatiesessies. “Elke student moet studiesucces beleven,” is de visie.
Die kleine jongen van toen zegt nu tegen jou: “Dromen geven je hoop. Dromen geven je de trigger dat het mogelijk is. Zet die droom (of dromen) om in doelen zodat je gerichter en bewuster eraan kan werken.” Hoe groter de droom. Hoe groter de uitdaging. Hoe meer drang en energie om het waar te maken!
Maar hoe zag jouw dromenlijst er toen uit? In hoeverre heb jij je aan tenminste één van die dromen kunnen vasthouden? Denk even weer aan het kind die je ooit was.
Sharing is Caring!

