Sommigen van ons denken echt dat je in je eentje alles kunt doen – dat we niemand nodig hebben. But guess what, we hebben elkaar echt nodig. Als mens heb je, bijvoorbeeld, op bepaalde momenten een schouder nodig om op te leunen… of te huilen. Of inspiratie nodig van iemand anders om iets te kunnen doen. Daarom is het goed om een netwerk op te bouwen en te onderhouden. Ja, jouw support system.
Op vrijdag 22 maart 2019 was ik één van de sprekers op het IDEALIZE Inspirational evenement in Jacana Wellness Resort. Samen met Vishant Poeran, Andy Tanoesemito en Ashween Achaibersing. Gedreven vanuit mijn ervaringen door de jaren heen en uit gesprekken met anderen koos ik ervoor om te praten over ‘Your Support System’. En het viel in de smaak bij de aanwezigen, af en toe met een lach, maar meer met een traan, omdat dit onderwerp hen diep raakte.
Een support system is een netwerk van individuen of groepen op wie je kan rekenen als jij iets nodig hebt. Maar ook omgekeerd, dat jij daar bent voor hun. Ja, het is tweerichtingsverkeer – een win-win situatie.
Mijn Support System
Mijn support system heeft de afgelopen tien jaren enorm veel voor mij betekent. Zeker als ik kijk naar mijn studie, werk en in het bijzonder ook de minder leuke momenten in mijn leven. Ik zal je vertellen over één situatie.
Mijn partner en ik hadden behoefte aan een auto. Het was een MUST HAVE voor ons toen. Geen luxe maar gewoon een noodzaak. We zaten beiden nog op school en verdienden wij nog net voldoende om rond te komen. Op een gegeven moment hadden we met een aantal dingen te kampen, onder andere, binnen onze studie waarbij wij diep moesten gaan in onze financiën.
Met trots mag ik zeggen dat ik best een goede werknemer was bij het bedrijf waar ik toen werkte. Met alle hoofdpijn en stress ging ik naar het werk, denkende hoe ik de komende maanden zal overleven – vooral met het aflossen van die auto. En het had invloed op mijn functioneren op de werkvloer, de significante resultaten werden niet meer gehaald en dit had de managing director door. Hij riep mij voor een gesprek om na te gaan wat er met mij aan de hand was. In eerste instantie, wou ik het niet vertellen. Maar de tranen begonnen te stromen uit mijn ogen. En zo begon ik met alle emoties het verhaal te vertellen.
De volgende dag werd ik weer geroepen door de managing director. En hij zei het volgende: “Ruiz, ik wil je ondersteunen. Hoelang heb je nog te gaan voor die auto (aflossing)? Luister, ik ga je de komende drie maanden het bedrag geven om weer bovenop te komen. Dit komt gewoon van mij. Ik wil dezelfde Ruiz die ik ken weer zien op de werkvloer.” Wie gaat je nou vanuit het niets een x-bedrag aan US Dollar geven? En zo stroomden de tranen weer uit mijn ogen. Deze keer, wel uit blijdschap!
Tot de dag van vandaag, na ongeveer 8 jaren, hebben wij een stevige band met elkaar – nu veel meer op het gebied van business. We appen. We bellen. We mailen. En als het moet, een bezoekje brengen.
Deze situatie is een van de situaties geweest waarbij ik bewust ben gaan zitten nadenken over mijn support system. Wie allemaal de mensen zijn, bewust, in mijn support system. Sterker nog, wie ik nodig heb in mijn support system.
Ik zou je aanraden om dit ook te doen. Nagaan, wie allemaal deel uitmaakt van jouw support system. Op maandag 8 april kun je rekenen op een vervolg artikel waarbij ik inga op de opbouw, onderhoud en verschillende levels en typen personen binnen jouw support system. In de tussentijd, denk even na over jouw support system! Want het is belangrijk. Wat voor ervaring heb jij met jouw huidige support system? Laat me weten.

