Heel veel mensen willen hun eigen onderneming starten. Misschien jij ook. Een onderneming starten kan heel vaak ook makkelijk zijn – afhankelijk van wat je gaat doen. De grote vraag is: “Hoe goed kan jij een onderneming runnen?”
Ik weet zeker dat jij al heel lang met een idee rondloopt. Of ergens het gevoel had om te ondernemen. Misschien zelfs al aan de slag kon gaan, maar je had twijfels of het “the right moment is” om te starten? We krijgen nu een grote klap van COVID-19. En vooral (kleine) ondernemers leiden zwaar hieronder. Heb je nu spijt dat je niet eerder bent gestart?
Ik ben ook een ondernemer. Het moment ik een mondkapje moest aantrekken, realiseerde ik me pas ECHT ECHT van de ECHTE realiteit. En vele anderen zullen het eens zijn met mij. HET SPEL VAN ONDERNEMERSCHAP KAN SOMS HEEL LELIJK ZIJN! Uitdagingen na uitdagingen. Je vraagt jezelf soms ook af… “Wanneer houdt het nou op?” En nu weer met COVID als uitdaging, hoe verder? We waren niet (goed genoeg) voorbereid op zo een grote klap in ons gezicht.
Maar weet je wat ik je wel kan garanderen? Maak je geen zorgen, we zijn allemaal ondernemers. Ja, jij ook! Jouw leven is een onderneming. Jij bent de CEO, eigenaar, hoofd aandeelhouder. Je zou misschien denken van “tjaa, dat weet ik!” Maar weet je wat? Het gaat totaal mis met onze mentale gezondheid die ook effect heeft om anderen.
In deze wazige periode – werk aan jouw onderneming, aan jezelf als de CEO. Train je mind om te focussen op het bedenken van oplossingen, het (positief) entertainen van jezelf en VOORAL mensen om je heen. Hoe staat het met jouw businessplan (lees jouw levensplan, gezin, familie, studie, werk, etc. etc.)? Gebruik deze periode om je aan te passen naar de huidige realiteit en alles mogelijk hierna.
Fake nieuws hebben wij nu niet nodig. Racistische berichten hebben wij nu niet nodig. Wat wel? Liefde, respect, behulpzaamheid.
Als jouw basis, jouw fundering (vooral mentaal) niet aanwezig is nu, zal jouw onderneming dwarsliggen – nu en nadat COVID “voorbij is”. Laten wij onszelf, en anderen, verder scholen. Zie het als: Jij bent de CEO, een ondernemer, en je dient jouw klanten (de gemeenschap) met positiviteit, kennis, ervaring.
Als een ieder nu nu nu aan zijn of haar eigen onderneming werkt, hebben wij op zeer korte termijn een betere en grotere onderneming – Suriname.
Jij bent een ondernemer. Wist je dat?
PS: Heb jij zin in een 30-minute gesprekje over entrepreneurship, persoonlijke groei, public speaking of studiemotivatie? Dit kan heel veel betekenen! Schroom niet om mij te mailen: the.inspivator@gmail.com
Oja, het is gratis hoor! Laten wij klaarstaan voor elkaar 😉


Ik vind het cool en al dat mijn timeline wordt geblessed met zulke inspirerende woorden, maar om eerlijk te zijn laat dit mij alleen geinspireerd voelen maar niet gemotiveerd om te doen wat ik zou willen doen gezien dat de wereld nu lijkt op een grote grap. Any comments over waarom ik niet zo zou moeten denken?