3 tips voor het (blijven) boeken van progressie

Boek jij langzame progressie? Niet erg! De afgelopen twee weken heb ik heel wat dingen meegemaakt. Zeker op persoonlijk vlak. Na al het gebeuren nam ik enkele momenten voor mezelf om na te gaan: “Wat heeft hiervoor gezord?” Ik deel in dit artikel enkele hoogtepunten en wat hiertoe geleid heeft – in 3 tips.

Ik wil beginnen met mijn verbondenheid met de Junior Chamber International (JCI) in Suriname. Ik ben bijna twee jaren lid van de organisatie JCI Nilom (één van de JCI afdelingen in Suriname) en heb ik veel geleerd en gedaan. Van project Director naar Vice President Internal en straks ook de Local President in 2020. Hiernaast ben ik ook uitgeroepen tot de Most Outstanding Member van de organisatie in Suriname.

Verder ben ik onlangs genomineerd geworden in de categorie Communicatieman 2019 van het Centrum voor Communicatie & PR (CCPR). Er wordt onder andere gelet op aspecten als authenticiteit, creativiteit, correct taalgebruik, slimme communicatie, ethiek en simpelheid, toegespitst op een bepaalde doelgroep. Volgens het CCPR is nomineren, erkennen en bedanken!

Maar wat heb ik allemaal gedaan hiervoor?

Durf
Durf jij te durven? Durf is de moed hebben om iets te doen. En dit is iets dat ik de afgelopen periode sterk heb kunnen ontwikkelen. Natuurlijk, ben ik op sommige momenten bang of zenuwachtig om iets te doen. Maar dit houdt mij niet tegen om ervoor te gaan. De vraag “Wat kan het voor mij en mijn omgeving betekenen?” is één van de vragen die ik stel voordat ik de durf omzet in actie. Ik durf te proberen. Ik durf te falen. Ik durf te leren!

Extra inzet
Ik kom vaak mensen tegen die zeggen “ik doe alleen dit en niet meer!” – Mooi! Kijk gewoon naar iedere “succesvolle” persoon om je heen. Nog gemakkelijker – naar sporters. Er wordt altijd geprobeerd om steeds te verbeteren. Om steeds boven verwachting te presteren. Er wordt hard getraind hiervoor. Zo ook, persoonlijk, geef ik ALTIJD meer dan er van mij wordt verwacht. Zo daag ik mezelf uit om te onderzoeken (of bewijzen) wat ik nog meer kan, maar ook wat ik niet kan.

Waardering & Geduld
Ik waardeer elke stap vooruit. Het mag nog zo klein zijn, zolang ik maar niet achteruit ga. Al zou ik niet uitgeroepen worden als Most Outstanding Member van JCI in Suriname of al wordt ik niet gekozen als de Communicatieman van 2019 – alleen het feit dat mijn naam op de lijst staat geeft aan dat mijn inzet (werk) wordt gezien en in zekere mate erkend. Dit zorgt ervoor dat ik geduldig ben, omdat ik focus op het resultaat en dat ik weet dat ik daar terecht kom!

Dit alles heb ik ook mede te danken aan jullie – ja, jij die dit ook leest! Ik deel deze successen met jullie. Ik kijk naar het groter plaatje. Hoe kan ik persoonlijk profileren en hierdoor ook de gemeenschap dienen? Dit is een manier hoe ik het doe! Zo heeft een ieder zijn of haar manier. Daarom ook een POWER en BIGUP voor deze mensen.

ALS LAATST…. Als je mij de Communicatieman 2019 Award gunt – voel je vrij om te stemmen op mij door te liken en sharen (eventueel een comment plaatsen) via deze link: Stem op Ruiz Kartoredjo voor Communicatieman 2019. Als je denkt dat ik dit niet verdien, respecteer ik het ten zeerste.

De uitslag en uitreiking staat gepland op 26 oktober 2019. Ik laat jullie weten wat het wordt. Take care! #Lobi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *